Szkolne wycieczki jednodniowe
kolonie i obozy
ACTIV Biuro Turystyki
wpis do rejestru nr 101

tel./fax: 52 376 56 30
tel.: 500 475 444

biuro@oferta.turystyka.pl

Kolonie i obozy
Wycieczki szkolne
Oferta dla firm i grup
Wczasy
Zwrot podatku
Work & Travel
Ubezpieczenia turystyczne
Zimowiska
Pielgrzymki
Kursy i szkolenia
pobierz PDF


Visit Inowroclaw
SZWECJA - ZWROT PODATKU


Opis oferty:
ZWROT PODATKU ZE SZWECJI

System podatkowy w Szwecji różni się od polskiego systemu podatkowego. Podatek dochodowy od osób fizycznych, czyli pierwszy przedział skali podatkowej to podatek gminny. Jego stawka jest różna i zależy od decyzji władz danej gminy. Więcej jest również form opodatkowania.

Jeśli pracowałeś w Szwecji krócej niż pół roku, od twojego dochodu odprowadzany jest specjalny podatek w wysokości 25%. Jest to tzw. podatek SINK, który jest potrącany przez twojego pracodawcę. Składanie deklaracji podatkowej nie jest w tym przypadku wymagane.

Jeśli pracowałeś w Szwecji dłużej niż pół roku, od twojego dochodu odprowadzany jest wyższy podatek. Jest to podatek gminny. Jego wysokość zależy od władz gminy i najczęściej wynosi około 31%.

Deklaracja powinna trafić do urzędu skarbowego w Szwecji do 4 maja.

Do rozliczenia niezbędne będą: kopia podsumowania rocznego od pracodawcy, tj. dokumentu KU-13, oraz wypełnione dokumenty ze strony www.mag-tax.pl Formularz rejestracyjny, Umowa

Od września do grudnia urząd wydaje decyzje w sprawie zwrotu podatku i dokonuje zwrotów oraz przesyła wezwania do zapłaty dodatkowego podatku w zależności od indywidualnej sytuacji podatnika.

Większość osób nie uzyskuje zwrotu, co nie zwalnia ich z obowiązku złożenia deklaracji podatkowych.

Są dwie możliwości otrzymania zwrotu ze Szwecji: w formie czeku, lub przelewem na osobiste konto bankowe. W przypadku wybrania przelewu wymagane jest dostarczenie zaświadczenia z banku. Na zaświadczeniu musi widnieć informacja, iż klient jest właścicielem danego konta, numer konta, IBAN, SWIFT wraz z pieczątką i podpisem pracownika banku.

Prowizja za usługę: 430 zł brutto

Więcej informacji: www.mag-tax.pl

  ZAPYTANIE/REZERWACJA
Termin: -
Liczba osób:   w tym dzieci: w wieku
Uwagi/zapytanie:
Imię i nazwisko:   E-mail:   Telefon:
[wstecz]

Strona główna   :   O nas   :   Wspieramy sport   :   Referencje   :   Strefa agenta   :   Warunki rezerwacji   :   Polityka Cookies   :   Kontakt